Карієс - одне з найпоширеніших захворювань людини. Каріозний процес починається з демінералізації твердих тканин зубів, а потім призводить до руйнування емалі та дентину.

При карієсі, в ротовій порожнині розмножується величезна кількість шкідливих бактерій, які згубно впливають на органи травної системи та навіть серцево-судинної. Тому не варто відкладати лікування карієсу, щоб не допустити можливості розвитку більш серйозних захворювань.

Причини появи карієсу

Руйнування зуба не починається саме по собі. Цьому сприяють цілий ряд причин:

  • відсутність належного гігієнічного догляду за порожниною рота, як наслідок - створення сприятливих умов для розмноження патогенної мікрофлори, яка продуктами життєдіяльності (молочною кислотою) роз'їдає емаль, а потім руйнує і інші зубні тканини;
  • захворювання шлунково-кишкового тракту;
  • незбалансоване харчування, вживання великої кількості вуглеводів, в тому числі — солодощів та солодких газованих напоїв;
  • травми зубів внаслідок падіння або удару;
  • поганий догляд за зубами під час носіння брекет-систем;
  • зниження рівня кальцію в організмі;
  • спадковість;
  • гормональні порушення;
  • ослаблений імунітет, особливо після довготривалого прийому антибіотиків;
  • мікротріщини зубної емалі, які утворюються при перенавантаженні зубів у випадку неправильного прикусу або при вживанні надмірно гарячої або дуже холодної їжі.
Перераховані причини провокують початок захворювання. Важливо їх вчасно виявити та зупинити процес, не чекаючи повного руйнування зубів.
Виділяють 4 стадії карієсу в залежності від глибини патологічних змін в тканинах зуба:
1
Стадія “плями”

це початкова стадія, яка відбувається на поверхневому шарі зубної емалі. Візуально помітні білі або темні плями на поверхні зуба, але дефекту в самій емалі ще немає. Це показник того, що емаль втратила критичну кількість кальцію.

2
Поверхневий карієс

коли на місці демінералізованої ділянки з’являється поглиблення (каріозний дефект емалі). При огляді виявляється невелика порожнина. Іноді є реакція на температурні подразники

3
Середній карієс

коли відбувається руйнування зуба з залученням

емалі та дентину. Щільність дентину набагато менша, ніж у емалі, тому процес протікає дуже швидко. Емаль залишається білою (при гострому процесі) або стає темною (при хронічному процесі), з'являється порожнина, в яку може потрапляти їжа.

4
Глибокий карієс

патологічний процес, який переходить глибоко в дентин зуба. При огляді виявляється глибока каріозна порожнина. Відчуваються короткочасні болі від механічних, хімічних і температурних подразників. Без своєчасного і належного лікування, карієс може перейти в більш важкі форми захворювань зуба (пульпіт, періодонтит) і привести до його втрати.

Лікування карієсу
Лікування карієсу

Залежно від стадії захворювання і клінічної картини, лікування карієсу в стоматології “Лілія Естет” проводиться з використанням різних методів. Якщо лікування розпочато на ранніх етапах, то воно пройде безболісно і з мінімальними витратами часу.

На початковой стадіі розвитку карієсу, при його лікуванні використовується ремінералізуюча терапія. Це дозволяє зупинити поширення карієсу, відновити міцність і структуру емалі, уникнути руйнування зуба.

А ось лікування поверхневого, середнього і глибокого карієсу проводиться методом препарування каріозної порожнини, її медикаментозної обробки та пломбуванням чистої порожнини, де велика увага приділяється високоякісним сучасним матеріалам, інструментам та обладнанню. Колір фотокомпозиту підбирається ідентичний кольору тканин зуба. Створюється візуальний ефект здорового неушкодженого зуба.

Ми використовуємо фотополімерні пломбувальні матеріали останнього покоління - Tetric EvoCeram, Empress Direct, Enamel HRJ, Enamel HFO.

Якщо вже з'явилися ускладнення у вигляді пульпіту або періодонтиту, спочатку обов'язкове лікування кореневих каналів, яке в стоматології “Лілія Естет” проводиться під мікроскопом. А вже після цього зуб відновлюється методом художньої реставрації або протезуванням.

Лікарі нашої стоматології ефективно проводять лікування карієсу на будь-якій стадії. Та краще проводити профілактику карієсу, дотримуватись правил гігієни і регулярно 2 рази на рік відвідувати стоматолога.

Ви матимете здорову, красиву посмішку на довгі роки!

Ціни на послуги
Послуга Вартість, грн
Пломбування зуба фотополімером (1-ї категорії)
від 2 660
Пломбування зуба фотополімером (2-ї категорії)
від 1 800
Пломбування зуба склоіономерним цементом
від 835
Надання швидкої допомоги
550