Дефіцит об'єму кісткової тканини - це перешкода для проведення різних стоматологічних маніпуляцій, зокрема - для протезування методом дентальної імплантації.

Нажаль, не завжди розміри кісткового гребеня, що залишився після видалення або тривалого носіння протезної конструкції, дозволяють встановити дентальний імплантат у правильному положенні. Частіше не вистачає достатньої ширини альвеолярного гребеня, інколи — і ширини, і висоти.

З метою створення необхідних умов для фіксації дентального імплантата і подальшого адекватного протезування і проводиться нарощування кісткової тканини, яке називається кістковою аугментацією або кістковою пластикою.

Раніше з цією метою використовували кісткові блоки з щелепи пацієнта: забирали з одного місця щелепи і пересаджували на іншу ділянку. Операція тривала довше, ризик ускладнень збільшувався. Однак сьогодні ми маємо можливість використовувати кісткові замінники перевірених виробників (США, Швейцарія, Німеччина). Це дозволяє значно зменшити травму при забиранні кістки та збільшити розміри зон, які аугментуються.

Перед проведенням хірургічних втручань обов’язково проводиться професійна гігієна порожнини рота.

Методики нарощування кісткової тканини:
Методики нарощування кісткової тканини:

Ми використовуємо кілька методик нарощування об'єму кістки:

  • Аугментація кісткової тканини - це остеопластика нижньої і верхньої щелепи за допомогою штучних (остеоіндуктівних і кістковозаміщуючих препаратів) або донорських матеріалів.
  • Кісткова аутотрансплантація - один з варіантів аугментації. Це пересадка кісткової тканини самого пацієнта.
  • Синус-ліфтинг - процедура нарощування кісткових тканин в зоні гайморових пазух. Здійснюється при кістковій пластиці верхньої щелепи. Застосовується відкритий або закритий синус-ліфтинг.

Найчастіше необхідність в кістковій пластиці настає при імплантації зубів.

Показання до проведення кісткової пластики
Показання до проведення кісткової пластики

Необхідність проведення кісткової пластики визначається тільки лікарем за наявності об'єктивних медичних показань

  • при атрофії кістки щелепи внаслідок видалення зуба
  • при травматичному руйнуванні кісткової тканини
  • при вродженому дефіциті кісткової тканини

Але кісткову пластику, навіть при наявності показань, можна виконувати не завжди. Її не можна проводити в наступних ситуаціях:

  • при гострих або хронічних запальних процесах порожнини рота (до їх усунення)
  • зниженому імунітеті
  • онкологічних захворюваннях
  • при вагітності
  • при грудному вигодовуванні
  • при остеопорозі
  • захворюваннях кровотворної системи
  • хворобах психіки

Щоб виявити наявність протипоказань, правильно спланувати та провести кісткову пластику, лікарі стоматології “Лілія Естет” проводять ретельне обстеження пацієнта. Для цього кожен пацієнт повинен здати певні аналізи.

Приховування будь-яких фактів при проведенні опитування загрожує ускладненнями після операції або під час неї.

Обстеження пацієнта
Обстеження пацієнта

На першій консультації лікар оцінює стан порожнини рота. При наявності запальних захворювань проводиться лікування, щоб їх усунути, так як будь-які вогнища хронічної інфекції можуть спровокувати небажані ускладнення. Також проводиться рентгенографія і комп'ютерна томографія для аналізу висоти та об'єму кісткової тканини і будови пазух.


Після цього лікар обирає метод і тактику виконання операції та підбирає кістковий матеріал для трансплантації.

Реабілітація після стоматологічних хірургічних втручань - це важливий період. Щоб уникнути ускладнень дотримуйтесь всіх рекомендацій хірурга!

Ціни на послуги
Послуга Вартість, грн
Аугментація
від 5 340
Синус-ліфтинг відкритий
від 15 100
Синус-ліфтинг закритий
від 8 900