Стандарти стерилізації

Стерилізаційна - це серце нашої клініки. Дотримання всіх існуючих санітарних норм і правил — це головний пріоритет нашої роботи. Ми гарантуємо вам безпеку при лікуванні!

Ми чітко слідуємо програмам АНТИСНІД і АНТИГЕПАТИТ, що включають цілий комплекс заходів щодо гарантування безпеки пацієнтів:
  • індивідуальний одноразовий набір: слиновідсмоктувач, нагрудні серветки, маски, рукавички, пластикові стакани, ополіскувач для порожнини рота, чохол на підголівник, паперові серветки, бахіли тощо;
  • набір інструментів, запакований в герметичний пакет, які пройшли повний цикл стерилізації;
  • використання спеціального обладнання для стерилізації: ультразвукова мийка, термодезінфектор MELAtherm 10 (Melag), автоклав DAC Universal (Dentsply/Sirona/Melag) та автоклав для наконечників DAC Professional (Dentsply/Sirona/Melag);
  • обробка дезінфікуючими засобами (BODE) всіх поверхонь в кабінеті до та після прийому кожного пацієнта;
  • очищення повітря в кабінетах протягом робочого дня сучасними бактерицидними приладами.

Ми використовуємо стерилізаційне обладнання та дезінфікуючі засоби лише провідних виробників.

Більшість стоматологій при дезінфекції інструментів досі використовують ручний спосіб обробки. В “Лілія Естет” ми виключаємо будь-які ризики, пов'язані з очищенням інструментів ручним способом, що гарантує виняткову їх стерильність.

Повний цикл стерилізації інструментів в “Лілія Естет” проходить 5 етапів:

1. Одразу після прийому пацієнта інструменти складаються в спеціальний контейнер, заповнений дезінфікуючим розчином. Після обробки хімічним антисептиком вони промиваються проточною водою, а потім дистильованою. Далі інструменти проходять передстерилізаційну обробку та очищення за допомогою ультразвукової мийки. Вона ефективно дезінфікує та очищає інструменти за допомогою ультразвукових хвиль високої частоти, готуючи їх до подальшої стерилізації.

2. На другому етапі ми застосовуємо термодезінфектор MELAtherm 10 Evolution, який відповідає європейському стандарту EN ISO 15883 і повністю автоматизує процес дезінфекції та очищення. Апарат обробляє інструменти дезінфікуючими засобами під сильним напором при температурі 95 ° С.

3. Для очищення і автоклавування наконечників методом парової стерилізації ми використовуємо автоклав Sirona (Melag) DAC Universal. Він забезпечує стерилізацію інструментів під тиском 2,1 bar при температурі 134 ° C / 121 ° C . За допомогою парової обробки при такій високій температурі відбувається очистка та змащення кожної деталі всередині наконечників.

4. Перед паровою стерилізацією всі інструменти та наконечники упаковуються в спеціальні крафт-пакети. Кожен пакет герметично запаюється за допомогою термозварювального приладу MELAseal, що гарантує високу стійкість герметичного шва.

5. Завершальний етап стерилізації - автоклав Sirona (Melag) DAC Professional, при якому обробка інструментів і матеріалів проводиться за допомогою гарячої пари за температури 134 ° C / 121 ° C при підвищеному тиску 2,16 bar. Цей автоклав призначений для стерилізації інструментів після будь-яких стоматологічних маніпуляцій, в тому числі і хірургічних.

Стерильність інструментів, очищених в такий спосіб, зберігається до 6 місяців. Якісно запаковані інструменти зберігаються абсолютно стерильними аж до моменту їх використання. Інструменти відкриваються безпосередньо перед кожним пацієнтом.

Повний цикл стерилізації - це стовідсоткова впевненість у знезараженні інструментів та наконечників.

Питання інфекційної безпеки, а саме якість обробки поверхонь та інструментів контролюються не тільки нашими фахівцями, а й медичними працівниками санітарно-епідеміологічної служби, які відповідно до затвердженої Програми виробничого контролю та вимогам СанПіН регулярно проводять санітарно-мікробіологічні дослідження — беруть змиви з усіх поверхонь, проби повітря, перевіряють стерильність інструментів. За їх висновками ми з цією задачею справляємось на відмінно!