Кожен з нас, хоча б раз відчував зубний біль. Він буває різним за своїм походженням.

Короткочасний біль від температурних і хімічних подразників може бути при каріозних процесах. Часто ми не підозрюємо про наявність каріозної порожнини в зубі, оскільки більшість таких дефектів розташовується на контактних поверхнях або в поглибленні зубів. Для своєчасної діагностики необхідно проводити огляд у стоматолога не рідше 1 разу на 6 місяців. Якщо каріозну порожнину виявити і запломбувати на ранній стадії, то можна уникнути ускладнень.

Якщо вас турбує біль від температурних і хімічних подразників тривалістю від декількох хвилин і більше, нічний біль, мимовільний - це проявлення пульпіту. Пульпіт - запалення пульпи (комплекс судин, нервів, м'яких тканин, розташованих усередині зуба). Частіше за все цей процес незворотній. Для усунення цієї проблеми необхідно провести ендодонтичне лікування, коли з каналів зуба видаляється пульпа, а канали пломбують.

Біль при накушуванні, постукуванні по зубу характерний для періодонтитів. Періодонтит - запальний процес в кістковій тканині, оточуючій корінь зуба, що супроводжується руйнуванням цієї тканини. Причиною такого захворювання є проникнення інфекції через кореневий канал з пошкодженого глибоким карієсом зуба, або пошкодження пульпи (нерва) в результаті травми або хімічного чи термічного впливу на зуб.

При періодонтиті необхідне проведення ендодонтичного лікування, а в особливо запущених випадках - видалення зуба.

Зуб болить і хитається при пародонтиті. Це захворювання, в результаті якого відбувається зменшення об'єму кісткової тканини, що оточує зуб, з утворенням пародонтальних кишень. Характерними ознаками пародонтиту є: кровоточивість ясен, неприємний запах з рота, може виділятися гній з пародонтальних кишень, відзначається патологічна рухливість зубів, зниження висоти ясеневого краю і альвеолярного відростка. У такій ситуації необхідно пародонтологічне лікування.

Біль при чищенні зубів в приясневій зоні може з'явитися при клиноподібних дефектах і ерозіях емалі. Це некаріозні ураження зубів, що виникають в результаті:

  • надмірного навантаження на зуби при неправильному прикусі;
  • сильного натискання зубною щіткою на зуби під час їх чищення;
  • вживання великої кількості продуктів і напоїв, які містять кислоту.
Такі дефекти підлягають реставрації фотополімерними матеріалами.

Біль при накушуванні і дотику до зуба після травми може бути ознакою перелому кореня. У такій ситуації зуб підлягає видаленню.

Лікарі нашої клініки
Головний лікар вищої категорії
Лікар-стоматолог-терапевт
Лікар-стоматолог-хірург
Лікар-стоматолог-ортопед, гнатолог
Лікар-стоматолог-терапевт-ендодонтист
Лікар-стоматолог-терапевт-ендодонтист
Лікар-стоматолог-ортопед
Лікар-стоматолог
Лікар-стоматолог